معرفی پتینه

معرفی پتینه ، پوشش سلولزی رادین

ساختار پوشش سلولزیپتینه سازان رادین :

  این نوع پوشش تشکیل شده از الیاف پنبه ای، رزین های سلولزی، آراینده های معدنی، پیگمنتهای مقاوم، روان کننده ها و سایر افزودنیهایی که به صورت خمیر و با استفاده از ماله های فلکسی گلاس بر روی سطح کار اجرا می شود.

 پتینه، پوشش سلولزی رادین 

برخی ویژگی های مهم پوشش سلولزیپتینه سازان رادین :

 • قابلیت شستشو
 • قابلیت ترمیم
 • قابلیت اجرا روی سطوح مختلف
 • قابلیت طراحی در اشکال مختلف
 • تنوع نامحدود رنگی
 • عایق حرارت
 • عایق برودت
 • عایق صوت
 • عایق رطوبت
 • کاهش قابل توجه مصرف انرژی                                                                
 • کاهش بازتاب نور
 • کاهش رفلکس صدا
 • مقاومت در برابر آتش
 • مقاومت در برابر ضربه
 • عدم ترک خوردگی
 • خاصیت آنتی استاتیک (گرد و غبار ومولکولهای سوخته در هوا را به خود جذب نمی کند)
 • سرعت اجرایی بالا
 • نداشتن بو و مواد فرار
 • طول عمر بالا
 • صرفه اقتصادی

موارد مصرف پوشش سلولزیپتینه سازان رادین:

پوششهای سلولزی قابلیت اجرا بر روی کلیه سطوح را دارمی باشند. این پوشش بیشتر مورد توجه انبوه سازان قرار دارد که به منظور صرفه جویی های مالی و زمانی بعد از اجرای گچ و خاک اقدام به اجرای پوشش های سلولزی می نمایند.

به عبارت دیگر مرحله گچ کاری که مرحله ای وقت گیر و در عین حال هزینه بردار است حذف می گردد. همانطور كه اشاره شد ، پوشش سلولزی بر روی هرگونه سطوحی مانند گچ، رنگ، چوب و غیره با رعایت  دستورالعمل اجرایی شركت پتینه سازان پتینه سازان رادین ، قابل اجراست.

از پوشش های سلولزی می توان جهت امور دکوراتوری در فضاهای مختلف نیز استفاده کرد. یعنی علاوه برداشتن خاصیت و ویژگی مهم عایق بودن می تواند برای زیبا سازی در تزئینات و دكوراسیون داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

این پوشش به دلیل بهره مندی از طیف رنگی بالا و امکان اجرای آن به صورت طرحهای مختلف (مانند اشکال هندسی و اشکال طبیعی مانند گل، درخت و ....) می تواند در فضاهای آموزشی مانند مهدهای کودک، مدارس و دانشگاهها مورد استفاده قرار گیرد و ضمن ایجاد فضایی آرامش بخش، محیطی زیبا و جذاب را بوجود آورد.

از این پوشش همچنین می توان داخل سالن های پذیرایی، سالن های سینما و اماکن عمومی پر رفت و آمد مانند سالن مترو، ترمینالها و فرودگاهها استفاده نمود.

این مواد به دلیل برخوداری از مواد اولیه کاملاً طبیعی و بدون آلاینده شیمیایی می تواند محیطی كاملا بهداشتی و آرامی را به دلیل رفلکس پایین صدا به وجود آورد.

این پوشـش دارای خـواص بسیاری بوده و در واقع می توان از آن به عنوان بهتـرین و زیبـاتـریـن جایگزین برای رنگ و کاغذ دیواری نام برد.

نحوه اجرای پتینه رادین

برای این كه پوشش سلولزیپتینه سازان رادین خواص و مزایای خود رادر حد ماكزیمم داشته باشد لازم است ضخامت مناسب را داشته باشیم برای این منظور باید در هر متر مربع 300 گرم مواد ( خشك ) به ضخامت 0.5 میلیمتر تا 1.5 میلیمتر اجرا شود. 

پوشش سلولزی پتینه سازان رادین
روی سطوح رنگ روغنی ـ رنگ پلاستیك ـ سیمان سیاه ـ سیمان سفید ـ گچ و خاك و ... اجرا میشود. 
برای كاركردن سطوحی كه ازرنگ پلاستیك استفاده شده بایدقبل از شروع كار روی سطح را با محلول روغن الیف و (حلال: تینر یا نفت) بپوشانیم و پس از خشك شدن كامل شروع به اجرای آن نماییم. اگر در محلی دود سیگار ( نیكوتین ) و یا دوده زیاد باشد برای بالا بردن چسبندگی بهتر است آن قسمت از سطح قبل از اجرا شستشو شود.

زمان خشك شدن :
بسته به نوع كار و رطوبت محیط متفاوت میباشد برای زیر كار گچ و خاك 24ساعت خشك می شود. و برای بقیه بین24 تا72 ساعت زمان طول میكشد تا خشك شود.

جهت ترمیم پوشش سلولزی پتینه سازان رادین :

می بایست محل صدمه دیده را از هر طرف، حداقل به میزان 10 سانتی متر توسط آبپاش خیس نمود و پس از 10 دقیقه از همان مواد و رنگ بر محل صدمه دیده اجراء گردد.

نحوه اجرای پوشش سلولزی پتینه سازان رادین  بر روی سطوح مختلف :

 • سطوح گچی

گچ نرمه یا گچ سفید

این نوع سطح كار جزء بهترین دسته سطوح جهت اجراء پوشش سلولزیپتینه سازان رادین میباشد و نیاز به هیچ گونه زیر ساخت و یا زیر سازی ندارد و مستقیماً مواد بر روی آن انجام میشود.

سطح گچ و خاك

معمولاً در این سطوح نبشهــای دیوار به دلیل عدم نظــارت و یا عدم نیاز شمشــه گیری نمی شوند و دور پنجره ها و دربها خالی می ماند كه در این صــورت می بایست نبشـهـا شمشمه گیری شود بعـد از انجام این كار مانند بند 1 ماده الف، پوشش سلولزی پتینه سازان رادین قابل اجراء میباشد.

 • سطوح سیمانی

الف)سطح سیمان زبر

معمولاً سطوح سیمان زبر از ناصافی و تخلخل بالا بر خوردار است و نبشها شمشه گیری درستی نگردیده ودر این صورت بعد از ترمیم نبشها می بایست جهت كیفیت بهتر، پوشش سلولزیپتینه سازان رادین دو بار به صورت آستر و رویــه اجراء شود كه طبعاً هزینـه اجراء افزایش می یابد و از لحاظ چسبندگی هیچ گونه مشكلی نخواهد داشت.

ب)سطح سیمان نرم

سطوح سیمان نرم كه طبق استاندارد های معمول منطقه ای اجراء شده است، هیچ گونه مشكلی جهت اجراء پوشش سلولزی پتینه سازان رادین ندارد و بستر بسیار مناسبی جهت اجرا، این محصول می باشد.

ج)سطح سیمان تگری

این سطوح در صورتی كه از سطح یكسانی بر خوردار باشد، پوشش سلولزی پتینه سازان رادین به راحتی بر روی آن اجراء می شود .

 • كنیتكس

كنیتكس روغنی

در صورتی كه این سطوح دارای طبله و پوسیدگی نباشد براحتی پوشش سلولزی پتینه سازان رادین بر روی آن اجرا، میشود. 

كنیتكس آبی ( پلاستیك )

این سطــوح معمولاً به دلـیل عدم قدرت چسبندگی به سطوح زیرین و حلالیــت در آب می بایست كلیه سطح به مواد تترونیـوم رزین آغشته شود، به اندازه ای كه دیگر آب داخل آن نفوذ نكند و سپس پوشش سلولزی پتینه سازان رادین بر روی آن اجرا، شود.

رولكس

مانند كنیتكس آبی رفتار شود.

 • رنگها

رنگ روغن

سطوح رنگ روغن بستر مناسبی جهت اجرای پوشش سلولزی پتینه سازان رادین میباشد و می بایست به دلیل لغزنده بودن سطوح رنگ روغن، خمیر پوشش سلولزی پتینه سازان رادین كمی سفت تر از حد معمول تهیه شود.

رنگ روغن كهنه وخراب

معمولاً این سطوح به دلیل پوسیدگی در اثر مرورزمان و یا عدم كیفیت رنگ و اجراء از سطح نا برابری برخوردار است كه جهت جلوگیری از تناقض رفتار پوشش در این سطوح كلیه سطح را میبایست توسط تترونیوم رزین آغشته كرد ویك برابری كلـی در روی سطح ایجاد نمود و پس از خشك شدن كامل، پوشش بر روی آن اجرا گردد . 

رنگ پلاستیك

رنگ پلاستیك به دلیل عدم مقـاومت در برابر آب ، میبایست كاملاً توسط تتـرونیوم رزین و تینر آغشته شود و پس از خشك شدن، پوشش سلولزی پتینه سازان رادین بر روی آن اجراء گردد.

 • چــوب

چـــوب

برای این سطوح، قبل از اجراء باید سطح چوب به تترونیوم رزین آغشته شود در این صورت كیفیت مطلوبتری بدست می آید.

نئوپان

سطح نئوپان، می بایست حداقل دوبار توسط تترونیوم رزین آغشته شود و در غیر اینصورت می بایست حتماً از رنگ روغن خوب استفاده شود.

 • شیشه

سطح شیشه محدودیتی جهت اجراء ندارد، اما در صورت آلوده بودن به دوده می بایسـت توسط ابر یا دستمال تمیز گردد و خمیر پوشش سلولزی پتینه سازان رادین از حد معمول كمی سفت تر تهیه شود.

چه رنگی را انتخاب می نمایید؟

سیاه:
سیاه رنگی مطلق است که در فراسوی آن، زندگی تمام می شود.سیاه یعنی نه، که نشانه ای از ترک عشق و انصراف از فعالیتهای جمعی است.به معنی نیستی، ناامیدی به آینده و سکوتی ابدی است و حس سنگینی را به افراد القا می کند.تأثیر خوبی بر مزاج ندارد و در کودکان هم اثرات منفی دارد.دوستداران رنگ سیاه معمولا" خسته و افسرده اند.اگر خسته نباشند، ناراضی اند.اگر ناراضی نباشند، مغرورند.اگر مغرور نباشند، انکار می کنند.اگر انکار نکنند هم ناراضی اند، هم مغرور، هم خسته و هم انکار می کنند اما احتمالا" خودشان هم خبر ندارند.
طرفداران سیاه زیاد هم ناامید نشوند چون از طرفی دیگر سیاه نمادی از آبرومندی و شرافت است

قهوه ای:
آدمهای قهوه ای را بدون قسم خوردن می توان باور کرد، یعنی حرفشان سند است.اما طرفداران این رنگ معمولا" آواره اند(جالب است بدانید که رنگ مورد علاقه آوارگان جنگ جهانی دوم، قهوه ای بوده است).قهوه ایها یا یک بیماری جسمی جدی دارند و یا مشکلی که به نظر آنها غیر قابل حل است، پس این افراد از نظر جسمی و روحی در خطرند.

خاکستری:
خاکستری را در کهنسالان و خانه سالمندان باید پیدا کرد.این افراد معمولا" غمگینند و محافظه کار و حتی اگر آهنگی گوش کنند، غمگین است.

قرمز:
قرمز پسندها پر از شوق زندگی، عاشق و مبارزه طلب، پرتکاپو و شجاع، اهل معاشرت، شلوغ و پر سروصدا هستند.ظاهرا" نیرویشان تمام نشدنی است، خوب مشت می زنند و کتک خورهای خوبی هم هستند.در مجموع و خلاصه اینکه برونگرا هستند.قرمز باعث افزایش نبض و فشار خون می شود.

آبی:
آبیها خلاقند و همیشه فکرهای تازه می کنند، مورد احترام، آرام و دوست داشتنی هستند و احساساتشان را خوب کنترل می کنند.عاشق تنهایی، احساساتی و ملایم اند.نماد ابدیت و عمق و کمال گرایی است.از ویژگیهای افراد آبی دوست صلح، مهربانی و هماهنگی است.این رنگ سبب کاهش نبض و فشار خون می شود.

سبز:
آدمهای سبز مذهبی اند.در انجمنهای خیریه یا بیمارستان یافت می شوند. مضطرب و انعطاف پذیرند.اگر دنبال شریک می گردید سعی کنید سبز باشد . رنگی مقدس است.سبزها اصلاح گرند و بسیار علاقه به نصیحت کردن دارند.کوشش و پشتکار عجیبی دارند.

زرد:
آدمهای زرد بر خلاف نظر عموم بیمار و رنجور نیستند و منتظر خوشبختیهای بزرگند.آرام و قرار ندارند.توسعه طلب و اهل اختراعند.گاهی حسود و معمولا" بلند پرواز.

بنفش:
بنفش دوستها صمیمی و حساسند وذوق عارفانه دارند.گاهی آنقدر صمیمی می شوند که قضاوت و تصمیم درست نمی توانند بگیرند.

نارنجی:
نارنجی پسندها اهل مسابقه و سلطه طلبند و سرشار از آرزوهای دور و درازند.

ارغوانی:
ارغوانی ها پایشان روی زمین است و سر و فکرشان در ابرها پرواز می کند.عاشق دین و عرفان اند.اندیشمند و عاشق مناظره و اثبات حقایق، اما هنوز معلوم نیست که چرا یک دفعه از این رو به آن رو می شوند و بنابراین اصلا" به فکر پیش بینی آنها نباشید.

تغییر رنگ محبوب با گذشت زمان امری طبیعی است اما اگر ناگهانی باشد خطرناک و بحث برانگیز و عجیب است.

روانشناسی رنگ در منزل

تحقیقات شگفت انگیز جدید نشان می دهد كه رنگ در خانه و در قسمت های مختلف آن و همچنین كمك می كند تا محیطی سالم تر و شادابتر داشته باشیم. محققان دریافته اند كه استفاده از رنگ های مختلف می تواند تأثیر مثبتی بر روی فشار خون، كاهش استرس و افزایش انرژی داشته باشد. همچنین رنگ ها می توانند موجب یك خواب راحت برای ما باشند.
رنگ غالب در خانه شما چه رنگی است؟ هیچ‌ فكر كرده‌اید كه‌ رنگی‌ كه‌ برای‌ فضای‌ خانه‌ انتخاب‌ كردید یا رنگ‌ اتاق‌هایی‌ كه‌ بیشترین‌ ساعات‌ استراحت‌ و ارتباط‌ با اطرافیان‌ را در آن‌ به‌ سر می‌برید، چه‌ تاثیری‌ بر زندگی‌تان‌ دارد؟

روانشناسی‌ رنگ‌ها، فرضیه‌های‌ ثابت‌شده‌یی‌ دارد كه‌ امروزه‌ نه‌ تنها در درمان‌ خیلی‌ از بیماری‌ها كه‌ در درمان‌ افسردگی‌، كمك‌ به‌ ایجاد هیجان‌ یا برعكس‌ كمك‌ به‌ ایجاد آرامش‌ هم‌ به‌ كار گرفته‌ می‌شوند.

بهتر است‌ اگر می‌خواهید رنگ  اتاق‌، فرش‌ یا سایر وسایل‌ خانه‌ را عوض‌ كنید و رنگ‌ دیگری‌ وارد زندگی‌تان‌ كنید، حواستان‌ به‌ انرژی‌ نهفته‌ در رنگ‌ها باشد و سعی‌ كنید نسبت‌ به‌ وضع‌ روحی‌ و شرایط‌ زندگی‌تان‌ بهترین‌ رنگ‌ را انتخاب‌ كنید و نقاط‌ مثبت‌ وجودتان‌ را با این‌ انتخاب‌، رنگ‌ و لعاب‌ تازه‌یی‌ بزنید.
با وجود گوناگونی و تعدد زیاد رنگ هایی كه باید از میان آنها انتخاب صورت بگیرد، شاید در نظر گرفتن این توضیحات كمی به شما كه می خواهید خانه را دوباره رنگ بزنید كمك كند تا از میان این گوناگونی رنگ بهترین رنگ را برای قسمت های مختلف خانه خودتان به كار بگیرید.


 • رنگ‌ قهوه‌ای‌: رنگ‌ قهوه‌یی‌ رنگ‌ خاك‌ است‌. درست‌ مثل‌ زمین‌ قابل‌ اطمینان‌ و سنگین‌ و پر از انرژی‌های‌ ذخیره‌ شده‌ است‌. این‌ رنگ‌ برای‌ آدم‌هایی‌ كه‌ تمركز ندارند، فضایی‌ آرام‌ ایجاد می‌كند اما برای‌ آنها كه‌ به‌ خودی‌ خود، بی‌سروصدا و اهل‌ تفكرند افسردگی‌ می‌آورد، این‌ رنگ‌ را خصوصا در آشپزخانه‌ و حمام‌ استفاده‌ نكنید.

 

 • رنگ‌ سیاه‌: رنگ‌ سیاه‌ در فرهنگ‌ شرق‌ نماد قدرت‌، اتكا به‌ نفس‌، ابهت‌ و شكوه‌ است‌ (برای‌ همین‌ است‌ كه‌ در مراسم‌ عزاداری‌ سیاه‌ بر تن‌ می‌كنیم‌). بهتر است‌ از رنگ‌ سیاه‌ در آرایش‌ منزل‌ به‌ صورت‌ ترکیبی با سفید، قرمز و یا رنگ های روشن استفاده کرده تا تزیین‌ بخش‌ اتاق‌های‌ مدرن‌ باشد.

 

 • رنگ‌ آبی‌: آبی‌ رنگ‌ معنویت‌ و نوع‌دوستی‌ و عشق‌ آسمانی‌ و وفاداری‌ است‌. آبی‌ رنگ‌ دوستی‌ و آرامش‌ است‌، از آن‌ نوع‌ آرامشی‌ كه‌ یك‌ زندگی‌ زناشویی‌ خوب‌ به‌ همراه‌ می‌آورد. این‌ رنگ‌ در تزیین‌ اتاق‌ خواب‌ مورد استفاده‌ قرار بگیرد بهتر است‌، چون‌ استفاده‌ زیاد از آن‌ باعث‌ بی‌تحركی‌ می‌شود.

 

 • رنگ‌ قرمز‌: سرخ‌ مثل‌ خون‌، نشانه‌ زندگی‌ است‌. رنگی‌ است‌ كه‌ در فرهنگ‌های‌ شرق‌ به‌ معنی‌ عشق‌ و خوشی‌ و زندگی‌ سرخوشانه‌ است‌. در چین‌ رنگ‌ سرخ‌ را دارای‌ قدرت‌ مبارزه‌ با شیطان‌ می‌دانند و در هند بر تن‌ عروس‌ به‌ نیت‌ شانس‌ و خوشبختی‌ رنگ‌ سرخ‌ می‌پوشانند. این‌ رنگ‌ باعث‌ پراشتهایی‌ و جنب‌وجوش‌ است‌ و در ساختار اتاق‌ استراحت‌ یا مطالعه‌ باعث‌ تشنج‌ و دردسر می‌شود. رنگ های گرم قرمز، نارنجی و زرد، سرشار از انرژی هستند. از این رنگ های گرم در آشپزخانه تان استفاده كنید. اگر در اتاقی صبح ها و هرموقع دیگری ورزش می كنید در آن ها می توانید از این رنگ ها بهره بگیرید. در دیگر قسمت های خانه كه در آن ها فعالیت و آمد و شد زیاد است می توانیم از این رنگ ها استفاده كنیم. به طور مثال رنگ زرد در آشپزخانه می تواند القا كننده یك روز آفتابی و پرنور باشد. قطعاً كسی وجود ندارد كه مایل به استفاده از این فضا نباشد

 

 • رنگ‌ نارنجی‌: سال‌ها پیش‌ محققان‌ هنر گرافیك‌ كشف‌ كردند كه‌ رنگ‌ نارنجی‌ باعث‌ خوش‌اشتهایی‌ و خوشحالی‌ مشتریان‌ رستورانهای‌ (فست‌فود) می‌شود. این‌ رنگ‌ در علم‌ روانشناسی‌ رنگ‌ نشانه‌ فعالیت‌ اجتماعی‌ و علاقه‌مندی‌ به‌ آن‌ نشان‌ دهنده‌ میل‌ به‌ زندگی‌ دسته‌ جمعی‌ و لذت‌ بردن‌ از حضور یكدیگر است‌. رنگ‌ نارنجی‌، رنگ‌ خوبی‌ برای‌ اتاق‌ خواب‌ نیست‌، اما اتاق‌ نشیمن‌ شما را دوست‌ داشتنی‌ می‌كند.

 

 • رنگ‌ خاكستری‌: خاكستری‌ رنگ‌ آدم‌هایی‌ است‌ كه‌ مثل‌ موش‌ از ارتباط‌ برقرار كردن‌ با اطراف‌ می‌ترسند، رنگ‌ بعدازظهرهای‌ جمعه‌ و بی‌حوصلگی‌. توصیه‌ می‌كنیم‌ همه‌ افراد از جمله‌ آدم‌هایی‌ كه‌ در معرض‌ بیماری‌های‌ عصبی‌ هستند از استفاده‌ بی‌حساب‌ از این‌ رنگ‌ چشم‌ بپوشند یا این‌ رنگ‌ را با رنگ‌های‌ شاد تركیب‌ كنند تا رنگ‌های‌ شاد مثل‌ سرخ‌، زرد و نارنجی‌ را هم‌ كمی‌ متعادل‌تر جلوه‌ بدهند.

 

 •  رنگ‌ سبز: رنگ‌ سبز طیف‌های‌ زیادی‌ دارد، این‌ رنگ‌ مثل‌ چمن‌ سبز گسترده‌ بر دشت‌ نشانه‌ صلح‌ و امنیت‌ است‌، وقتی‌ با سرخ‌ تركیب‌ می‌شود رنگ‌ رشد است‌، وقتی‌ با آبی‌ تركیب‌ می‌شود باعث‌ آرامش‌ است‌ و در كنار زرد شادی‌ به‌ همراه‌ می‌آورد، اما حواستان‌ باشد استفاده‌ زیاد از رنگ‌ سبز باعث‌ آرامش‌ زیادی‌ از حد و خواب‌آلودگی‌ می‌شود.رنگ سبز برای چشم از بهترین رنگهاست. این رنگ موجب می شود كه شما در زمان خواندن قدرت بیشتری پیدا كنید و زیاد به چشمانتان فشار نیاید. رنگ سبز باعث متمركز شدن چشم به نقطه مورد دلخواه می شود و این امر سبب آرامش و افزایش توانایی چشم خواهد شد. برای اتاق ها و یا قسمت هایی از خانه كه در آن قصد مطالعه كردن و نوشتن دارید از این رنگ بهره بگیرید. همچنین برای انجام كارهایی كه در آن نیاز به تمركز در جزئیات است پیشنهاد می شود رنگ سبز را به كار بگیرید.

 

 • رنگ‌ سفید: رنگ‌ سفید مثل‌ بازتابش‌ نور، تاثیرات‌ متفاوتی‌ روی‌ آدم‌ها دارد؛ برای‌ هندی‌ها سفید رنگ‌ عزاداری‌ و زندگی‌ آن‌ جهانی‌ است‌، در غرب‌ نشانه‌ پاكی‌ و بی‌گناهی‌ است‌ و در ایران‌ نشانه‌ ماورا و قدرت‌های‌ آسمانی‌ (دقت‌ كنید كه‌ اغلب‌ تصویرهای‌ روحانی‌ كه‌ در خواب‌ می‌بینیم‌ سفیدرنگ‌ هستند) از این‌ رنگ‌ به‌ مقدار زیاد استفاده‌ نكنید، چون‌ چنین‌ فضایی‌ به‌ نظر خالی‌ و كم‌ حركت‌ می‌آید و قدرت‌ تصمیم‌گیری‌ را از شما می‌گیرد.

 

 • رنگ های آبی، نیلی و بنفش که رنگ هایی  سرد ی هستند،  به ایجاد آرامش در فضای خانه كمك خواهند كرد. پس از یك روز كاری سخت ورود به خانه و استراحت در قسمتی كه با این رنگ ها تزیین شده باعث فراهم شدن محیطی آرام می شود. رنگ های سرد كه به آن اشاره شد را سعی كنید در قسمت هایی از خانه بكار ببرید كه می خواهید در آن فعالیتی نداشته باشید و استراحت كنید. بیشتر كاربرد این قبیل رنگ ها به اتاق های خواب بزرگسالان و یا كودكان معطوف می شود. قابلیت دیگر استفاده از این رنگ ها به حمام مربوط می شود. هنگامی كه می خواهید بعد از یك روز كاری طولانی به حمام بروید حتماً نیاز به آرامش دارید كه این رنگ ها به شما این اجازه را می دهد كه در فضایی آرام قرار بگیرید.

 

 • رنگ‌هایی‌ مثل صورتی و ارغوانی، رنگ‌های‌ تاثیرگذار دیگری‌ هستند. رنگ‌ صورتی‌ باعث‌ شادی‌ كودكانه‌ می‌شود و برای‌ آدم‌های‌ دلمرده‌ مفید است‌، رنگ‌ ارغوانی‌ هرچه‌ به‌ بنفش‌ نزدیك‌ باشد باعث‌ رویابینی‌ و توهم‌ است‌ و برای‌ آنها كه‌ خواب‌های‌ آشفته‌ دارند توصیه‌ نمی‌شود، رنگ‌های‌ دیگری‌ هم‌ هستند مثل‌ فیروزه‌یی‌ كه‌ فضایی‌ آرام‌ و متعالی‌ می‌سازد و سبز چمنی‌ كه‌ باعث‌ انرژی‌ و هیجان‌ كوتاه‌ مدت‌ است‌ و ممكن‌ است‌ سریع‌ خسته‌تان‌ كند، پس‌ به‌ سرعت‌ تصمیم‌ نگیرید و با خودشناسی‌ انتخابش‌ كنید!


در سال ۱۶۶۶، اسحاق نیوتن، دانشمند نامدار انگلیسی، کشف کرد که چنانچه نور خالص سفید از یک منشور عبور داده شود، به رنگ‌های قابل رؤیت تجزیه می‌شود. نیوتن همچنین کشف کرد که هر رنگ از یک طول موج منحصر به فرد تشکیل شده و قابل تجزیه به رنگ‌های دیگر نیست.
آزمایش‌های بعدی نشان داد که با ترکیب نورها می‌توان رنگ‌های مختلف را ایجاد کرد. برای مثال، نور قرمز در ترکیب با نور زرد، رنگ نارنجی را به وجود می‌آورد. رنگی که بر اثر ترکیب دو رنگ دیگر به وجود آید را ترکیبی می‌گویند. بعضی از رنگ‌ها، مثل زرد و ارغوانی، در صورت ترکیب شدن، همدیگر را خنثی می‌کنند و نور سفید می‌سازند. این رنگ‌ها را نیز رنگ‌های مکمّل می‌نامند

تماس با پتینه سازان رادین

آدرس: تهران - شهرک اکباتان - فاز 2 - بلوک 19 - جنب ورودی 2

تلفن تماس: 5-44690234

تلفن همراه: 09122177716

ایمیل: info@patineradin.com

آمار بازدید از سایت ما

ما 1 مهمان آنلاین داریم