معرفی پتینه نحوه اجرای پتینه رادین

نحوه اجرای پتینه رادین

برای این كه پوشش سلولزیپتینه سازان رادین خواص و مزایای خود رادر حد ماكزیمم داشته باشد لازم است ضخامت مناسب را داشته باشیم برای این منظور باید در هر متر مربع 300 گرم مواد ( خشك ) به ضخامت 0.5 میلیمتر تا 1.5 میلیمتر اجرا شود. 

پوشش سلولزی پتینه سازان رادین
روی سطوح رنگ روغنی ـ رنگ پلاستیك ـ سیمان سیاه ـ سیمان سفید ـ گچ و خاك و ... اجرا میشود. 
برای كاركردن سطوحی كه ازرنگ پلاستیك استفاده شده بایدقبل از شروع كار روی سطح را با محلول روغن الیف و (حلال: تینر یا نفت) بپوشانیم و پس از خشك شدن كامل شروع به اجرای آن نماییم. اگر در محلی دود سیگار ( نیكوتین ) و یا دوده زیاد باشد برای بالا بردن چسبندگی بهتر است آن قسمت از سطح قبل از اجرا شستشو شود.

زمان خشك شدن :
بسته به نوع كار و رطوبت محیط متفاوت میباشد برای زیر كار گچ و خاك 24ساعت خشك می شود. و برای بقیه بین24 تا72 ساعت زمان طول میكشد تا خشك شود.

جهت ترمیم پوشش سلولزی پتینه سازان رادین :

می بایست محل صدمه دیده را از هر طرف، حداقل به میزان 10 سانتی متر توسط آبپاش خیس نمود و پس از 10 دقیقه از همان مواد و رنگ بر محل صدمه دیده اجراء گردد.

نحوه اجرای پوشش سلولزی پتینه سازان رادین  بر روی سطوح مختلف :

  • سطوح گچی

گچ نرمه یا گچ سفید

این نوع سطح كار جزء بهترین دسته سطوح جهت اجراء پوشش سلولزیپتینه سازان رادین میباشد و نیاز به هیچ گونه زیر ساخت و یا زیر سازی ندارد و مستقیماً مواد بر روی آن انجام میشود.

سطح گچ و خاك

معمولاً در این سطوح نبشهــای دیوار به دلیل عدم نظــارت و یا عدم نیاز شمشــه گیری نمی شوند و دور پنجره ها و دربها خالی می ماند كه در این صــورت می بایست نبشـهـا شمشمه گیری شود بعـد از انجام این كار مانند بند 1 ماده الف، پوشش سلولزی پتینه سازان رادین قابل اجراء میباشد.

  • سطوح سیمانی

الف)سطح سیمان زبر

معمولاً سطوح سیمان زبر از ناصافی و تخلخل بالا بر خوردار است و نبشها شمشه گیری درستی نگردیده ودر این صورت بعد از ترمیم نبشها می بایست جهت كیفیت بهتر، پوشش سلولزیپتینه سازان رادین دو بار به صورت آستر و رویــه اجراء شود كه طبعاً هزینـه اجراء افزایش می یابد و از لحاظ چسبندگی هیچ گونه مشكلی نخواهد داشت.

ب)سطح سیمان نرم

سطوح سیمان نرم كه طبق استاندارد های معمول منطقه ای اجراء شده است، هیچ گونه مشكلی جهت اجراء پوشش سلولزی پتینه سازان رادین ندارد و بستر بسیار مناسبی جهت اجرا، این محصول می باشد.

ج)سطح سیمان تگری

این سطوح در صورتی كه از سطح یكسانی بر خوردار باشد، پوشش سلولزی پتینه سازان رادین به راحتی بر روی آن اجراء می شود .

  • كنیتكس

كنیتكس روغنی

در صورتی كه این سطوح دارای طبله و پوسیدگی نباشد براحتی پوشش سلولزی پتینه سازان رادین بر روی آن اجرا، میشود. 

كنیتكس آبی ( پلاستیك )

این سطــوح معمولاً به دلـیل عدم قدرت چسبندگی به سطوح زیرین و حلالیــت در آب می بایست كلیه سطح به مواد تترونیـوم رزین آغشته شود، به اندازه ای كه دیگر آب داخل آن نفوذ نكند و سپس پوشش سلولزی پتینه سازان رادین بر روی آن اجرا، شود.

رولكس

مانند كنیتكس آبی رفتار شود.

  • رنگها

رنگ روغن

سطوح رنگ روغن بستر مناسبی جهت اجرای پوشش سلولزی پتینه سازان رادین میباشد و می بایست به دلیل لغزنده بودن سطوح رنگ روغن، خمیر پوشش سلولزی پتینه سازان رادین كمی سفت تر از حد معمول تهیه شود.

رنگ روغن كهنه وخراب

معمولاً این سطوح به دلیل پوسیدگی در اثر مرورزمان و یا عدم كیفیت رنگ و اجراء از سطح نا برابری برخوردار است كه جهت جلوگیری از تناقض رفتار پوشش در این سطوح كلیه سطح را میبایست توسط تترونیوم رزین آغشته كرد ویك برابری كلـی در روی سطح ایجاد نمود و پس از خشك شدن كامل، پوشش بر روی آن اجرا گردد . 

رنگ پلاستیك

رنگ پلاستیك به دلیل عدم مقـاومت در برابر آب ، میبایست كاملاً توسط تتـرونیوم رزین و تینر آغشته شود و پس از خشك شدن، پوشش سلولزی پتینه سازان رادین بر روی آن اجراء گردد.

  • چــوب

چـــوب

برای این سطوح، قبل از اجراء باید سطح چوب به تترونیوم رزین آغشته شود در این صورت كیفیت مطلوبتری بدست می آید.

نئوپان

سطح نئوپان، می بایست حداقل دوبار توسط تترونیوم رزین آغشته شود و در غیر اینصورت می بایست حتماً از رنگ روغن خوب استفاده شود.

  • شیشه

سطح شیشه محدودیتی جهت اجراء ندارد، اما در صورت آلوده بودن به دوده می بایسـت توسط ابر یا دستمال تمیز گردد و خمیر پوشش سلولزی پتینه سازان رادین از حد معمول كمی سفت تر تهیه شود.

تماس با پتینه سازان رادین

آدرس: تهران - شهرک اکباتان - فاز 2 - بلوک 19 - جنب ورودی 2

تلفن تماس: 5-44690234

تلفن همراه: 09122177716

ایمیل: info@patineradin.com

آمار بازدید از سایت ما

ما 11 مهمان آنلاین داریم